Drukarnia opakowań tekturowych i druki reklamowe
10/05/2024

Profesjonalne programy graficzne oraz darmowe programy do grafiki komputerowejPoczątkujący graficy często zaczynają swoją przygodę z projektowaniem wykorzystując bezpłatne programy graficzne. Takie rozwiązanie jest idealne na początek, ponieważ nie oferuje zbyt dużych możliwości. Bezpłatne programy graficzne są łatwiejsze w obsłudze i dostępne dla każdego. Darmowy program do tworzenia grafiki jednak zwiera mniej funkcji i dodatków w porównaniu z komercyjnymi. Duże firmy i korporacje z branży poligrafii i designu co oczywiste chętniej sięgają po płatny program graficzny. Korzystanie z komercyjnych profesjonalnych programów graficznych, oferuje oferuje dużo więcej specjalistycznych rozwiązań.

Profesjonalne programy graficzne

Jako głównych twórców oprogramowania graficznego należy wymienić Corel Corporation oraz Adobe Inc. Są to najwięksi giganci w swojej branży, którzy stworzyli najpopularniejsze i bezkonkurencyjne programy graficzne. Ich oprogramowanie wykorzystywane jest przez grafików na całym świecie. W ofercie obu firm znaleźć można najbardziej pożądane oprogramowanie służące do tworzenia grafiki wektorowej oraz grafiki rastrowej.

CorelDRAW Graphics Suite

Corel Corporation oferuje kompletny pakiet aplikacji o nazwie CorelDRAW Graphics Suite. W skład tego pakietu wchodzą przede wszystkim: Corel Draw oraz Corel PhotoPaintCorel Draw – profesjonalne narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej. Corel PhotoPaint – narzędzie do edycji zdjęć oraz tworzenia grafiki rastrowej. Zaletą CorelDRAW Graphics Suite jest zdecydowanie to, że nie są potrzebne żadne dodatkowe programy, gdyż wszystko co niezbędne dla grafika jest w pakiecie.

Ilustrator oraz Photoshop

Gdy grafik zdecyduje się jednak na programy firmy Adobe Inc. powinien zakupić na starcie dwa programy Ilustrator oraz Photoshop. Oba programy można by zaryzykować stwierdzeniem, że są jakiegoś rodzaju odpowiednikami Corel Draw i PhotoPaint. Mimo, że obaj producenci stworzyli naprawdę dobre programy, nie powinno się traktować ich równomiernie. Każdy z nich znacząco się różni, a co za tym idzie każdy z nich znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Adobe Inc. oferuje znacznie bogatszy wybór programów i aplikacji. Zapewne każdy z nas korzysta z popularnego i darmowego programu służącego do przeglądania plików pdf Adobe Acrobat Reader DC. Profesjonaliści często korzystają również z Acrobat Pro DC, który daje dużo większe możliwości i pozwala na profesjonalną edycję plików pdf.

Darmowe programy do tworzenia grafiki

GIMP

Program GIMP znany wszystkim grafikom to odpowiednik komercyjnego programu Photoshop lub PhotoPaint. Jest nieco uboższy pomimo, że spełnia podobne zadania. GIMP służy do tworzenia grafiki rastrowej (bitmapowej) i udostępniany jest za darmo na zasadach GNU – licencje wolnego oprogramowania.

OpenOffice Draw

Program OpenOffice Draw wchodzący w skład Apache OpenOffice jest darmowym dość okrojonym odpowiednikiem Corel i Ilustrator. Do podstawowych projektów wektorowych wystarczy w zupełności.

Aplikacja do tworzenia grafiki on-line

W ostatnim czasie powstało sporo łatwych w obsłudze aplikacji on-line do tworzenia prostych projektów graficznych z przeznaczeniem na social media. Programy tego typu udostępniają przeróżne szablony, grafiki, fonty i zdjęcia. Najpopularniejsze programy tego typu to CANVA i CRELO oferują opcje bezpłatną z ograniczeniami lub komercyjną.

FastStone Photo Resizer

Bardzo użytecznym narzędziem dla grafików a zwłaszcza dla grafików tworzących na potrzeby Internetu jest również darmowy program FastStone Photo Resizer, który służy do masowej konwersacji zdjęć. Umożliwia on między innymi masową zmianę rozmiaru zdjęcia, rozdzielczości, nazwy, formatu itp.

Przykłady projektów graficznych na stronie: Projektowanie graficzne – drukarnia agmis druk« Wróć
Poznaj opinie naszych klientów
cudzysłów Zamawialiśmy w firmie Agmis-Druk pudełka na obuwie i jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Wysoka jakość świadczonych usług, zlecenia były realizowane w ustalonym terminie. Polecam!
google Danuta Dawidowska
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Zlecone ulotki, super wykonanie, szybki czas realizacji. Polecam!!!
google nico west
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Szybki czas realizacja, super jakość i cena.
google Luki PGN
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Bardzo miły właściciel, wydruki A4 dobrej jakości, wszystko przebiegło bezproblemowo i w miłej atmosferze, szczerze polecam!
google Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Jestem bardzo zadowolony z usług tej firmy. Regularnie zamawiam u nich kartoniki na obuwie, które są solidne i dobrze wykonane. Zamówienia są realizowanie szybko i bezproblemowo. Polecam tę firmę wszystkim, którzy szukają praktycznych i solidnych opakowań.
google AGABUT
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Oprawy pięknie i solidnie wykonane. Na pewno tu wrócę. Polecam wszystkim.
google Aneta Loks
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Ulotki bardzo dobrze wykonane, jakościowo top. Polecam 🤝
google Leszek Cajgler
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Agmis druk u której zamawiam głównie opakowania kaszerowane a także różnego rodzaju druki, katalogi, ulotki itd.Z całą pewnością poleciłabym każdemu współpracę z tą firmą. Szybka komunikacja czy to mailowa czy też telefoniczna i szybkie wykonanie usług w dobrej cenie. Polecam każdemu!
google DAMIAN MACIEJEWSKI
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
cudzysłów Profesjonalne usługi.Szybki termin realizacji .Przemili właściciele. Polecam
google Beata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka