Pudełka na buty | Pudełka kartonowe z przykrywką | Opakowania spożywcze
Opakowania kaszerowane to określenie, które może brzmieć tajemniczo. Tymczasem jest to jedna z najczęściej stosowanych technologii przez producenta pudełek. Może przypominać trochę laminowanie folią, jednak polega na oklejeniu dużej grubości materiału cienkim papierem, tekturą lub kartonem. Ta metoda używana w drukarniach nadaje wyrobom wykonanym wyjątkowego charakteru, zyskują atrakcyjny, dekoratorski wzór. Sprawia również, że poprawiają się ich właściwości techniczne, dzięki czemu stają się wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jednym zdaniem, można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z popularnych technik uszlachetniania, bardzo udoskonalona w ostatnich latach. Przekonaj się o jej wyjątkowych zaletach i dowiedz się, na czym to właściwie polega.
Offsetowa maszyna drukująca świetnie radzi sobie z surowcem litym o różnej gramaturze, jednak do pewnego stopnia grubości. Grubszy surowiec, na przykład tektura nie pozwala na jej bezpośrednie zadrukowanie. Wymaga to użycia dodatkowej warstwy papieru do druku i sklejenia jej z innym materiałem. I tutaj wkracza technika kaszerowania polegająca na połączeniu ze sobą, przy pomocy specjalnego kleju, dwóch materiałów, na przykład tektury cienkim papierem. Papier posiada już gotowy nadrukowany na całej powierzchni ozdobny deseń. Po sklejeniu z grubszym surowcem stanowi z nim idealną całość. Jest to bardzo wygodne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które w naszej pracy stosujemy standardowo na co dzień. Do tego celu wykorzystujemy specjalną maszynę, nazywaną kaszerówką lub kaszerownicą. Urządzenie wyposażone jest w wałki nadające klej na nieregularną powierzchnię oraz prasę. Dzięki niemu możemy uzyskać idealną, równomiernie sklejoną płaszczyznę kartonu. Konsystencja i ilość kleju dozowana jest przez doświadczonego operatora.
Kaszerowanie opakowania ma na celu, przede wszystkim ochronę jego zawartości. Ponadto umożliwia wykonanie dowolnego nadruku na warstwę papierową m.in. kolorowej grafiki, atrakcyjnego wzoru, logo i umieszczenia innych informacji. Tak wykonane tekturowe pudełka są dosyć mocne i wytrzymałe, a także wykazują duży stopień odporności na wilgoć. Stają się materiałem wielofunkcyjnym (np. pudełka fasonowe), który często wykorzystuje się jako opakowania na artykuły spożywcze, obuwie, bieliznę, a także elektronikę, armaturę łazienkową itp. Zgodnie z przeznaczeniem, mogą służyć do przechowywania różnej wielkości produktów, ale świetnie też sprawdzą się jako przykuwający uwagę gadżet lub upominek reklamowy. Zresztą tę samą technikę można stosować przy produkcji ozdobnych opakowań, na okładkach książek, wizytówkach, etykietach itp. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i staramy się zrealizować najbardziej śmiałe przedsięwzięcia. Trwałość, wysokie walory estetyczne i niebanalny wygląd produktów wykonanych z tektury kaszerowanej doceniło już wielu zadowolonych klientów. Dołącz do nich i korzystaj z szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje ta wyjątkowa technika uszlachetniania.
Postęp technologiczny rozwija się bardzo dynamicznie, czego dobrym przykładem jest możliwość kaszerowania. Kaszerowanie jest stosowane do połączenia takich materiałów jak, gruby karton z papierem powlekanym, cieńszy z grubszym kartonem, a także karton z mikrofalą. Ta ostatnia cechuje się dużą twardością i sztywnością, dzięki czemu samo jej wykorzystanie znacznie poprawia parametry techniczne tektury, a tym samym wytrzymałość produktu. Poza tym, jest atrakcyjna wizualnie, zatem możliwość połączenia jej z kartonem lub innym rodzajem papieru daje niesamowite efekty. Praca z mikrofalą jest trochę bardziej wymagająca, ale warta zachodu, z uwagi na rewelacyjny rezultat. Tak, niektóre projekty wymagają poświęceń, ale my lubimy trudne wyzwania. Sprawdź i skorzystaj z naszej oferty. Rzetelna wycena, profesjonalizm to cechy naszej firmy. Jako producent kartonów pomożemy Tobie stać się współtwórcą niesamowitych koncepcji wedle własnego pomysłu, związanych z metodą kaszerowania. Obsługa klienta pomoże Państwu złożyć zamówienie w różnym rozmiarze i nakładzie.